Kto som

lubo michalko

Mgr. art. Ľubo Michalko

Mám 38 rokov a mám tri krásne deti. S rodinou žijem a tvorím neďaleko Bratislavy, v Kvetoslavove. Študoval som keramiku na VŠVU a produktový dizajn na Fakulte architektúry STU.

Po skončení školy som začal hľadať vlastnú cestu tvorby a tak som sa venoval návrhu a realizácii interiérov, webdizajnu, grafickému dizajnu, produktovému dizajnu, ale vždy znovu som sa vrátil k tvorbe keramiky. Už niekoľko rokov sa venujem tvorbe originálnych keramických obrazov, pre ktoré som si vytvoril vlastnú technológiu a postupy. Medzi rokmi 2009 –  2014 som učil na Súkromnej strednej škole dizajnu. Dnes sa sústreďujem na vlastnú tvorbu keramických obrazov a dizajn sakrálnych interiérov.

Spolu s manželkou sme sa tiež pustili do tvorby porcelánových šperkov www.odteraz.sk

V mojej tvorbe má silnú dominanciu náboženská tématika, pretože Boh je pre mňa nevyčerpateľná inšpirácia, ktorá neustále zamestnáva moju myseľ a napĺňa pokojom moju dušu. Boh ma svojou milosťou vyviedol z tmy v ktorej sa môj život nachádzal a dal mi nové srdce, ktoré túži byť neustále v prítomnosti svojho nebeského Otca. Z toho vyplýva aj postoj chvály a úcty, ktorú chcem vzdávať celým životom a teda aj prostredníctvom umenia a talentov ktoré mi Boh zveril.

Moja snaha pozdvihnúť pojem súčasné kresťanské umenie ma priviedlo k naštartovaniu projektu KRESTum – Portál kresťanského výtvarného umenia. www.krestum.sk, ktorý je určený pre všetkých profesionálnych výtvarníkov, ktorých tvorba odráža kresťanské hodnoty.

Som aktívnym členom Združenia keramikov Slovenska – SVÚ (Slovenská výtvarná únia), Cechu slovenských keramikov a členom Rady pre vedu, vzdelanie a kultúru KBS (Konferencie biskupov Slovenska) v sekcii výtvarného umenia. Viac podrobností nájdete v mojom pracovnom životopise CV

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!